يك عضو هيات استيضاح كننده وزير نيرو با رد نگاه سياسي، طرح استيضاح را تنها جهت روشن شدن ابعاد عملكرد اين وزير و كمك به رييس جمهور اعلام كرد.

به گزارش ايسنا، يوسف نجفي در موافقت با استيضاح مجيد نامجو، وزير نيرو، اصلي‌ترين دليل امضاء استيضاح را اعتقاد به آرمانها و تعهدات قانون اساسي و حفظ ارزشهاي انقلاب اسلامي عنوان كرد.

عضو كميسيون اقتصادي، استيضاح وزير را مخالفت با احمدي‌نژاد و نامجو ندانست و افزود: هدف از استيضاح وزير برخورد سياسي نبود بلكه روشن شدن ابعاد عملكرد نامجو در وزارت نيرو بود، ضمن آنكه اعتقاد دارم مصوبات رئيس جمهور بايد اجرا شود.

اين عضو كميسيون اقتصادي، تسلط مدير بر حوزه‌ مسئوليتي را اولين دليل استيضاح وزير نيرو عنوان و تصريح كرد:‌كاركنان وزارت نيرو وفادار به ماموريتها و مصوبات دولت و وزارت نيرو نيستند. يك سال و نيم پيش از وزير سوال كردم وي نيز تعهدات و وعده‌هايي داد ولي هيچ يك از تعهدات اجرا نشد چنانچه يكي از معاونان نامجو به صراحت به بنده گفت كه « هيچ اعتقادي به مصوبات سفرهاي استاني دولت ندارم چرا كه كارشناسي نيست».

وي با بيان اينكه ماده 32 به ابزاري براي اجرا نشدن هيچ يك از مصوبات دولت مبدل شده است، گفت: در سفر دوم دولت به آذربايجان شرقي اين موضوع را به رئيس جمهور اطلاع دادم ايشان نيز پرسيد كه مگر دو سال طول مي‌كشد كه طرحها و پروژه‌ها به كميسيون ماده 32 برود؟

نماينده‌ي مردم مراغه از احداث نشدن مصوبات سد سازي با وجود مصوبات سفرهاي اول تا سوم دولت گلايه كرد و افزود: علاوه بر اين در بحث بهره‌وري آب، فقدان برنامه‌ريزي را شاهديم و اين در حالي است كه در برنامه‌هاي چهارم و پنجم به اين موضوع توجه ويژه شده است. بهترين راه براي افزايش بهره‌وري آب، مدرن سازي شبكه‌هاي آبرساني است. مطالبات محلي و منطقه‌اي سايه مطالبات ملي است پس نبايد گفت هدف نمايندگان مطالبات منطقه‌اي و محلي است، اين توهين به نمايندگان است.

نماينده‌ مردم مراغه خود را متعهد‌تر از وزراي دولت دهم براي اجراي مصوبات سفرهاي استاني دانست و اظهار كرد: موفقيت دولت را موفقيت مجلس و كشور مي‌دانم. مديريت منابع آبي و چالشهاي آب وظيفه‌ي اصلي وزارت نيروست. خشكسالي دوسوم درياچه اروميه را خشك كردهاست و اين در حالي است كه بحران زيست محيطي اين اتفاق، علاوه بر استانهاي همجوار كل كشور و كشورهاي همسايه را تحت الشعاع خود قرار خواهد داد.

وي گفت: بحران درياچه اروميه در جلسات مختلف با وزير نيرو در ميان گذاشته شد ولي هيچ اقدام موثري در اين خصوص انجام نشد. درحالي كه 11 ميليارد و 250 ميليون تن نمك در درياچه اروميه محلول است و اين يعني 160 كيلو نمك به ازاء هر متر مربع براي دو استان آذربايجان شرقي و غربي.

وي حفاظت از منابع زير زميني را از ديگر بي‌توجهي‌هاي وزير نيرو عنوان كرد و افزود: وزارت نيرو در اختصاص منابع و امكانات به استانها تبعيض زيادي قائل است. به طور مثال براي برخي پروژه‌ها در بودجه 1390 تا 120 درصد افزايش اعتبار داشته ولي براي برخي از طرحهاي اساسي هيچ بودجه‌اي اختصاص نيافته است. علاوه بر آن پروژه‌هايي به سرعت اجرايي شده است كه نه جزو مصوبات 5 سال پيش است و نه جزو مصوبات سفرهاي استاني بلكه بر اساس روابط و سلايق به سرعت به اجرا گذاشته شده است.


رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
جشن عروسی
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
رفع جای جوش صورت با سابسیژن
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
چگونه راننده دینگ شویم؟
روغن خراطین اصل
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
اهواز چت
انجام پایان نامه مدیریت
فروشگاه اسباب بازی بازیجو

لینک های مفید
آموزش مجازی | دوره آموزشی کفپوش سه بعدی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.