512510-656200.jpgعصرایران ؛ جعفر محمدی* - اخیراً باشگاه خبرنگاران جوان که متعلق به صدا و سیمای جمهوری اسلامی است ، تصاویری از یک دختر بدحجاب و سیگاری را در خیابان و در بین چند پسر منتشر کرده و مدعی شده است که این عکس ها متعلق به دختر "آقا و خانم متوهم" است.

این عکس ها به سرعت در فضای اینترنت منتشر شد و واکنش های متعددی را به دنبال داشت. عده ای با انتشار عکس هایی از دختر موسوی ، بر دروغین بودن انتساب عکس های دختر بدحجاب به دختر موسوی تاکید کردند و برخی نیز مانند سایت الف با انتقاد از این حرکت، نوشتند که برای مقابله با "فتنه گران" نیازی به این قبیل کارهای سخیف نیست و فقط کافی است مواضع و رفتارهای آنها مورد نقد و اطلاع رسانی قرار گیرد.

نوشتار حاضر ، موضوع را نه از منظر سیاسی بلکه از این روی که نشانه ای دیگر بر گسترش بی اخلاقی در جامعه است ، مورد نقد قرار می دهد و اساساً وارد مقوله موسوی و جریان های بعد از انتخابات نمی شود.

البته اگر تصاویر منتشره ، از سوی یک وبلاگ یا سایت گمنام و بی نشانه منتشر می شد ، شاید حرجی نبود اما وقتی خبرگزاری وابسته به صدا و سیمای جمهوری اسلامی چنین اقدام سبک و زشتی را مرتکب می شود و بعد هم مراتب را به وسیله پیامک به اطلاع عموم می رساند که ایها الناس بیایید عکس های دختر بزک کزده فلانی را در سایت ما تماشا کنید ، چاره ای جز واکنش در برابر این بی اخلاقی و بی تقوایی باقی نمی ماند چه آن که اگر امروز در برابر این بدکاری ها سکوت کنیم ، بعید نیست دروغ پردازان ، فردا سراغ دختر من و همسر شما و مادر دیگری بروند و هزار دروغ بسازند تا ناموس مردم از شرشان در امان نباشد!

صدا و سیماایرانی جماعت ، فارغ از هر مسلک و مرامی ، نسبت به قضیه ناموس حساس است ولی عده ای تازه به دوران رسیده ، حتی این ارزش اخلاقی و اجتماعی را نیز لگدمال می کنند و البته نباید انتظار سکوت و تشویق داشته باشند.

پیشتر در مطلبی نوشته بودم که افراد را باید صرفاً در محدوده خطاهایشان نقد کرد و افزوده بودم که فرض گیریم که اصلاً موسوی ، "جاسوس کددار موساد" است (از این که بدتر نمی شود!) ،در چنان فرضی ما حق داریم او را در همین حد ، نقد کنیم و بر او بتازیم نه این که بگوییم چون او جاسوس است ، ما می توانیم هر نسبت دیگری هم بدهیم و هر کاری خواستیم بکنیم.

متاسفانه گروهی برای لجام گسیختگی خود هیچ حد و مرزی نمی شناسند و از این رو ، چون با فلانی مخالفت سیاسی و حتی مبنایی دارند ، عکس های یک دختر بدحجاب را که با پسران دست می دهد و سیگار می کشد را به نام عکس دختر فرد مورد مخالفت منتشر می کنند و بدین سان ، هم حرمت آن دختر بدحجاب را می شکنند (که گناه بدحجابی اش کمتر از دروغگویی اینان است) ، هم دختر جوان یکی دیگر را بدنام می کنند و بدتر از همه ، موضوعی به نام اخلاق و ناموس را در جامعه لوث می کنند و لابد ، کلی هم کیف می کنند با این شاهکار خودشان!

حتی اگر عکس ها واقعا مربوط به این فرد باشند نیز چنین کاری زشت و دور از شأن رسانه ای و اخلاق اسلامی است و کسی هم نیست به اینان بگوید که شما با فلانی مخالف هستید ، با دخترش چه کار دارید؟ مگر آقازاده های خیلی از آقایان خیلی سالم و متقی و درستکار هستند؟ آیا زد بندهای مالی شان که به شیشه کشیده شدن خون ملت می انجامد ، از چهار تاموی مش کرده فلان دخترک جوان کمتر فاجعه بار است؟ً

متاسفانه ، کار رسانه در ایران ، با ورود افراد ناپخته ، سیاسی کار و صد البته بداخلاق و بی تقوا ، دچار یک ابتذال بی نظیر تاریخی شده و این امر آنقدر بالا گرفته که به رسانه رسمی صدا و سیما هم کشیده شده است.

اینان ، نه تنها هیچ تعلق خاطری به اخلاق و وجدان و شرف انسانی ندارند ، بلکه حتی تعلق حرفه ای به کار رسانه هم ندارند ؛ نتیجه اش هم این می شود که بحث های ناموسی و خانوادگی را وارد منازعات سیاسی می کنند تا مردم ایران به این نتیجه برسند که در جامعه ای زندگی می کنند که ناموس شان ، حتی در رسانه متعلق به صدا و سیما نیز امنیت ندارد.
منتظر می مانیم تا ببینیم آقای ضرغامی ، با عوامل این فضاحت اخلاقی چه می کند؟

به راستی دارند چه بر سر اخلاق ایرانی و اسلامی ما می آورند؟!

*سردبیر عصرایران


رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
جشن عروسی
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
رفع جای جوش صورت با سابسیژن
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
چگونه راننده دینگ شویم؟
روغن خراطین اصل
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
اهواز چت
انجام پایان نامه مدیریت
فروشگاه اسباب بازی بازیجو

لینک های مفید
آموزش مجازی | دوره آموزشی کفپوش سه بعدی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.