تاريخ : | | نویسنده : salewatchcasio

اخبار,اخبار سیاسی,انتخابات مجلس

 

اخبار  سیاسی - دعوت گروه‌های سیاسی از ناطق نوری برای نامزدی در انتخابات مجلس
ترافیک انتخاباتی در مسیر تهران ـ نور

در باب دلایلی که اصولگرایان تمایلی به فعالیت در زیر پرچم شیخ نور ندارند چند گمانه را می‌توان مطرح کرد. اولین دلیل این است که مشی و منش آنها در سال 88 ...

 

  از نیمه دهه 80 تا امروز نام یک سیاستمدار ورد زبان اصلاح‌طلبان و اصولگرایان است. نامی که شاید تا پیش از 84 همه او را به عنوان یک اصولگرا می‌شناختند که نقش مهمی در تصمیمات این اردوگاه دارد و اصلاح‌طلبان به چشم یک رقیب قدرتمند به او می‌نگریستند.

 

هرچند در سال 76 نشان داد برای او جوانمردی و اخلاق بسی با ارزش‌تر از کرسی‌های قدرت است؛ همان سالی که در انتخابات به عنوان رقیب سیدمحمد خاتمی به صحنه آمد و پیروز نشد اما پیروزی رقیب را به او تبریک گفت. این سیاستمدار حجت‌الاسلام ناطق نوری نام داشت که دیگر نمی‌توان او را در زمره اصلاح‌طلبان و اصولگرایان دانست؛ چراکه علی اکبر ناطق نوری مدت‌هاست مردی فراجناحی شده است و درب دفترش برای همه از هر طیفی گشوده است.

 

در حالی که تصور می‌شد پس از مدتها که از اتفاقات سال 88 و گلایه‌ها گذشته است، اصولگرایان بار دیگر به سمت شیخ نور بروند و از او بخواهند بی‌اعتنا به استقبال رقیب اصلاح‌طلب از او، بار دیگر رهبری جریان اصولگرایی را برعهده بگیرد؛ اما دریغ که نه شیخ دیگر می‌خواهد به عنوان لیدر این جریان حضور داشته باشد ونه اصولگرایان آنچنان تمایلی دارند که ناطق نوری در صدر رهبری این جریان حضور داشته باشد.

چرا اصولگرایان به سمت شیخ نور نمی‌روند؟
در باب دلایلی که اصولگرایان تمایلی به فعالیت در زیر پرچم شیخ نور ندارند چند گمانه را می‌توان مطرح کرد. اولین دلیل این است که مشی و منش آنها در سال 88 برای شیخ نور و دیگر اصولگرایان منصف مشخص شده است و آنها می‌دانند دیگر نمی‌توانند با همان شگردهای خود به سمت مرد اخلاقمدار اردوگاه بروند چون یا با عدم پذیرش از سوی او مواجه خواهند شد یا اینکه در صورت پذیرش از سوی ناطق نوری دیگر نمی‌توانند روش‌های قبلی خود را ادامه دهند؛

 

موضوع دیگری که در این میان مطرح است به عدم تمایل شیخ نور برای پذیرش اصولگرایان باز می‌گردد. او هر چند سعی دارد گذشته را فراموش کند اما اتفاقات سال 88 را به عنوان تجربه‌ای ارزشمند برای خود حفظ کرده و نمی‌خواهد بار دیگر اسیر بلندپروازی برخی از اصولگرایانی شود که رسیدن به کرسی‌های قدرت برای آنها بسی ارزشمندتر از حفظ حرمت بزرگان است.

 

موضوع سوم هم به انشقاق‌ها و شکاف‌های عمیق در اردوگاه اصولگرایی مربوط است. بدین نحو که اجماع تمام آنها بر ناطق نوری کاری سخت به نظر می‌رسد و شیخ نور هم با اطلاع از این موضوع ترجیح می‌دهد خود را درگیر این ماجرا نکند.

چرا اصلاح‌طلبان به سمت شیخ نور رفتند؟
اما ماجرای ارتباط اصلاح‌طلبان با شیخ نور متفاوت از اصولگرایان است. ناطق نوری و اصلاح‌طلبان هر دو آسیب‌دیده از بی‌اخلاقی‌ها بودند و طی 8 سال گذشته، هر یک از سویی مورد هجمه قرار گرفتند. لذا همین حس مشترک سبب نزدیکی آنها شد و به عبارتی عامیانه‌تر، آنها حرف یکدیگر را بهتر فهمیدند.

 

از سویی هیچ کس نمی‌تواند منکر ویژگی‌های اخلاقی اصلاح‌طلبان شود چراکه آنها در هر صورتی احترام به بزرگتر و ریش سپیدان خود را فراموش نمی‌کنند؛ حتی اگر سخن مخالفی از جانب آنها بیان شود. اصلاح‌طلبان و ناطق نوری درمان این درد مشترک را در با هم بودن دیدند که شاید دلیل اصلی نزدیکی آنها هم همین موضوع باشد.

برادر شیخ نور چه گفت؟
روز گذشته برادر علی‌اکبر ناطق نوری در مورد وضعیت سیاسی برادرش به اظهارنظر پرداخت. احمد ناطق نوری از دعوت اصلاح‌طلبان و اصولگراها از ناطق نوری برای نامزدی در انتخابات مجلس خبر داد و گفت: باید منتظر ماند و دید او به چه جمع بندی و تصمیمی می‌رسد. وی درباره تصمیم برادر خود برای نامزدی در انتخابات آتی مجلس یادآور شد: در این زمینه هر چقدر که از او سوال کردم گفت «فعلا برنامه‌ای ندارم و هر چه تاکنون اعلام شده گمانه‌زنی شخصی افراد و گروه‌ها بوده است»؛ در کل هنوز چیزی مشخص نیست.

 

وی در پاسخ به این سوال که آیا اصولگرایان یا اصلاح‌طلبان از آقای ناطق نوری برای نامزدی در انتخابات مجلس دهم دعوتی کرده‌اند؟ گفت: گروه‌های مختلف سیاسی خواستار حضور آقای ناطق نوری در انتخابات مجلس دهم شده‌اند اما از آنجا که او فردی مستقل و بی طرف بوده و تحت تاثیر هیچ جریانی نیست، در نهایت باید منتظر ماند و دید به چه جمع بندی و تصمیمی می‌رسد. وی افزود: مردم آقای ناطق را می‌شناسند و می‌دانند

 

که آقای ناطق در تصمیم‌گیری تحت تاثیر هیچ جریانی قرار نمی‌گیرد و در نهایت آنچه به مصلحت نظام، انقلاب و مردم باشد، انجام می‌دهد، اگر لازم دید به انتخابات مجلس ورود می‌کند، در غیر این‌صورت خودش تصمیم‌گیرنده است و کسی نمی‌تواند به او این مساله را تحمیل کند. عضو هیات رئیسه مجلس هشتم تصریح کرد: برادرم را می‌شناسم، او آدم مستقلی است و همیشه با تصمیمات پخته و منطقی عمل کرده و انصافا برمبنای اعتدال جلو می‌رود.

 

وی در پاسخ به این سوال که آیا حضور ناطق نوری در انتخابات مجلس می‌تواند فضای اعتدالی را در عرصه سیاسی کشور حاکم کند؟، تصریح کرد: آقای ناطق نوری در تمام زندگی‌اش اعتدال داشته، به طوری که شاهد بودیم بعد از پیروزی آقای خاتمی در انتخابات ریاست‌جمهوری، در اقدامی بی سابقه، نخستین پیام تبریک را برای آقای خاتمی فرستاد و پای این تبریک خود ایستاد و به دولت آقای خاتمی تا حد ممکن کمک کرد.

 

وی ادامه داد:‌ امروز برخی می‌گویند «چرا آقای ناطق به اصلاح‌طلبان کمک کرد؟» پاسخ خیلی ساده است چون آقای خاتمی رئیس‌جمهور قانونی کشور بود و کسی بود که قرار بود مملکت را اداره کند باید کمکش کرد؛ مگر قرار بود با آقای خاتمی دعوا کنیم؟ برخی‌ها انتظار داشتند آقای ناطق بعد از پیروزی آقای خاتمی در انتخابات با وی دعوا می‌کرد و جبهه می‌گرفت در حالی که این موضع گیری منطقی نیست، اگر اصول را قبول داریم، اگر به دموکراسی و انتخابات آزاد پایبندیم، رفتار آقای ناطق نوری منطقی بود.

ناطق نوری تمام قد از دولت یازدهم دفاع می‌کند
این فعال سیاسی اصولگرا درباره اینکه ارتباط آقای ناطق نوری با دولت روحانی چگونه است؟ اظهار کرد: سخنرانی آقای ناطق نوری در مراسم ترحیم آقای عسگراولادی نشان می‌دهد که او تمام قد از دولت یازدهم دفاع می‌کند. در کل آقای ناطق با همه رفاقت دارد و فرد متعادلی است، کمتر غیظ و لج می‌کند، با همه در ارتباط است، او امتحان خود را در این مملکت پس داده و مردم به خوبی وی را می‌شناسند.
 اخبار سیاسی - آرمانرپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
جشن عروسی
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
رفع جای جوش صورت با سابسیژن
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
چگونه راننده دینگ شویم؟
روغن خراطین اصل
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
اهواز چت
انجام پایان نامه مدیریت
فروشگاه اسباب بازی بازیجو

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.